Общинска избирателна комисия Пордим
РЕШЕНИЕ
№ 103-МИ
Пордим, 30.10.2023
ОТНОСНО: Обявяване за избрани ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ в изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023 г. в община Пордим
Общинската избирателна комисия - Пордим като взе предвид, че със свое Решение №4-МИ от 10.09.2023 г. е определила 13 /тринадесет/ броя мандати за общински съветници за община Пордим, които да бъдат разпределени в изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023 г. в община Пордим, на основание чл. 87, ал.1, т.26 и чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК и ПСИК
Р Е Ш И :
(с думи) (с цифри)
ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати: няма
ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:
тринадесет 13
(с думи) (с цифри)
№ в бюле-тината |
Наименование на партията, коалицията или местната коалиция |
БРОЙ МАНДАТИ с думи с цифри |
1. |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
четири 4 |
68. |
Местна коалиция ГЕРБ /ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ, БЗНС/ |
девет 9 |
№ в бюле-тина-та |
Наименование на партията, коалицията или местната коалиция |
№ в под-режда-нето |
Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата |
№ на спи-сък |
Брой предпо-читания |
1 |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
1. |
ЛЪЧЕЗАР ЕМИЛОВ БУЗЕВ |
А |
128 |
|
|
2. |
ИЛИЯН ДАВИДОВ АЛЕКСАНДРОВ |
А |
86 |
|
|
3. |
СЛАВОМИР ОРЛИНОВ ЯНКОВ |
А |
73 |
|
|
4. |
ЯВОР ГЕОРГИЕВ ЯНКОВ |
А |
55 |
|
|
5. |
ГЕОРГИ ЛЮБЕНОВ КОСТАДИНОВ |
А |
50 |
|
|
6. |
ВАЛЕНТИН ПЕТРОВ БАНЧЕВ |
А |
42 |
|
|
7. |
ВЕСЕЛИН ЙОРДАНОВ ЦВЯТКОВ |
А |
42 |
|
|
8. |
ДРАГОМИР ПЪШКОВ ПЪШЕВ |
Б |
38 |
|
|
9. |
КРАСИМИР ДИМИТРОВ ТУНЕВ |
Б |
11 |
|
|
10. |
ИВАН ДЯНКОВ ПАЧЕВ |
Б |
4 |
|
|
11. |
РОСЕН ИВАНОВ ДАНЧЕВ |
Б |
7 |
|
|
12. |
МИЛКО СТЕФАНОВ МИНЧЕВ |
Б |
4 |
|
|
13. |
ЦВЕТЕЛИНА ВАСЕВА ВЪЛКОВА |
Б |
10 |
13 |
ЗАЕДНО ЗА СИЛНА ОБЩИНА |
1. |
РАДОСЛАВА ИЛИЙЧЕВА РАДКОВА |
А |
37 |
2. |
ПЕТЪР МАКСИМОВ РОЗИНОВ |
А |
19 |
||
3. |
ЗЛАТАН ВАСИЛЕВ ЗЛАТАНОВ |
А |
14 |
||
|
|
4. |
ДЕТЕЛИНА БОРИСЛАВОВА ВЕЛИКОВА |
Б |
2 |
38 |
ПП ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ |
1. |
АТАНАС АНДРЕЕВ НИКОЛОВ |
А |
16 |
|
|
2. |
МАРИЯНА ГЕОРГИЕВА НИКОЛОВА |
А |
12 |
42 |
ВЪЗРАЖДАНЕ |
1. |
БОГОМИЛ ГЕОРГИЕВ ДИМИТРОВ |
А |
81 |
|
|
2. |
БИСЕР БОЖИЛОВ ПЕТРОВ |
А |
27 |
|
|
3. |
ИВАЙЛО ВЕСЕЛИНОВ ДОНЧЕВ |
А |
17 |
|
|
4. |
ВЕСЕЛИН ГЕОРГИЕВ ИВАНОВ |
А |
14 |
|
|
5. |
НЕЛИ НИКОЛАЕВА ВЕЛЕВА |
Б |
0 |
|
|
6. |
ИЛИЙЧО ХРИСТОВ ИЛИЕВ |
Б |
7 |
|
|
7. |
ЕМИЛ ИВАНОВ КОВАЧЕВ |
Б |
1 |
57 |
Движение за права и свободи - ДПС |
1. |
АНДЖЕЛА ВИЛДАНОВА КОДЖАБАШЕВА |
А |
91 |
|
|
2. |
ЦВЕТЕЛИН РАДКОВ ХРИСТОВ |
А |
33 |
|
|
3. |
ПЕТЯ ЙОРДАНОВА ТОТЕВА |
Б |
8 |
|
|
4. |
ДЕСИСЛАВА МИЛЧЕВА ЛЮБЕНОВА |
Б |
5 |
|
|
5. |
АНГЕЛ МАНОЛОВ АПОСТОЛОВ |
Б |
6 |
|
|
6. |
ЛИЛИЯ АНДОНОВА МОНОВА |
Б |
3 |
|
|
7. |
ЮЛИЯ ЛИЧКОВА БОЯНОВА |
Б |
6 |
|
|
8. |
ТОШО МИХАЙЛОВ ТОТЕВ |
Б |
4 |
|
|
9. |
ШАМИР ЕМИЛОВ ЩЕРЕВ |
Б |
1 |
68 |
Местна коалиция ГЕРБ /ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ, БЗНС/ |
1. |
ПЕТЪР МИЛЧЕВ ТРИФОНОВ |
А |
139 |
|
|
2. |
МИЛОСЛАВ САШЕВ ГРИГОРОВ |
А |
139 |
|
|
3. |
МАРГАРИТА БАНЧЕВА БАХНЕВА-АНТОНОВА |
А |
113 |
|
|
4. |
ПАВЕЛ АСЕНОВ ЙОЧКОВ |
А |
108 |
|
|
5. |
ФИЛИП НИКОЛАЕВ НИКОЛОВ |
Б |
46 |
|
|
6. |
КАТЯ КИРИЛОВА ДИМИТРОВА |
Б |
43 |
|
|
7. |
СВЕТЛАНА ЙОВЕВА СЪБЕВА |
Б |
56 |
|
|
8. |
АЛЕКСАНДЪР СТЕФАНОВ БОГДАНОВ |
Б |
37 |
|
|
9. |
ХРИСТИЯН МАРИОВ АНГЕЛОВ |
Б |
59 |
|
|
10. |
БОЖИДАР АТАНАСОВ БОЖИНОВ |
Б |
63 |
|
|
11. |
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ ГЕОРГИЕВ |
Б |
32 |
|
|
12. |
ИВЕЛИН АНАТОЛИЕВ НЕДЕВ |
Б |
59 |
(Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 ИК.
Имена на общинските съветници |
Партия/коалиция/местна коалиция/независим |
ЕГН/ЛН |
1. АЛЕКСАНДЪР СТЕФАНОВ БОГДАНОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
2. ИЛИЯН ДАВИДОВ АЛЕКСАНДРОВ |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
3. КАТЯ КИРИЛОВА ДИМИТРОВА |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
4. ЛЪЧЕЗАР ЕМИЛОВ БУЗЕВ |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
5. МАРГАРИТА БАНЧЕВА БАХНЕВА-АНТОНОВА |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
6. МИЛОСЛАВ САШЕВ ГРИГОРОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
7. ПАВЕЛ АСЕНОВ ЙОЧКОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
8. ПЕТЪР МИЛЧЕВ ТРИФОНОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
9. СВЕТЛАНА ЙОВЕВА СЪБЕВА |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
10. СЛАВОМИР ОРЛИНОВ ЯНКОВ |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
11. ФИЛИП НИКОЛАЕВ НИКОЛОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
12. ХРИСТИЯН МАРИОВ АНГЕЛОВ |
Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ,БЗНС/ |
|
13. ЯВОР ГЕОРГИЕВ ЯНКОВ |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
(Имената на избраните общински съветници се подреждат по азбучен ред.)
Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения: няма
Решението подлежи на оспорване в тридневен срок от обявяването му пред Централната избирателна комисия, съгласно чл.88, ал.1 от ИК.
Председател: Маринела Тончева Дочева
Секретар: Станимир Цветков Янев
* Публикувано на 30.10.2023 в 07:57 часа
Пон | Вт | Ср | Чет | Пет | Съб | Нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
относно: Определяне на членове на ОИК-Пордим, които да прeдадат по опис с протокол на АД „ИНФОРМАЦИОННО ОБСЛУЖВАНЕ“ устройствата за видеонаблюдение и видеозаснемане, съгласно Решение №2601-МИ/05.10.2023 г. на ЦИК и Писмо №МИ-15-1282/03.11.2023 г. на ЦИК и да подпишат приемо-предавателния протокол за това
относно: Прекратяване пълномощията на избран общински съветник, поради подадено заявление за заличаване на кандидата и обявяване за избран следващия в листата на Местна коалиция ГЕРБ/ЛЕВИЦАТА!, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ, БЗНС/ в изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023 г. в община Пордим
относно: Приключване работата на ИП към ОИК - Пордим в изборите за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023 г. в община Пордим